Zaznacz stronę

Kino to dobry sposób na odprężenie i odpoczynek od codziennych problemów. Jest to sposób na rozrywkę, który mieści się w możliwościach zarobkowych przeciętnego Polaka. Ranking z 2016 roku pokazał, że Polski obywatel kupił średnio 1,3 biletu. A ile kupiliśmy biletów na polskie produkcje? Sprzedano aż 13 milionów biletów! Nie musimy iść na polską produkcje. Wybór jest naprawdę ogromny. Niektórzy wolą horror czy zagraniczny film akcji. To żaden problem.  Pamiętać należy, że wejść można tylko z biletem. Jak kupić bilet do kina?

1. Jak kupić bilet do kina na stronie internetowej

Większość stron internetowych kin daje nam możliwość zakupu online. Jest to przydatna wersja jeśli udajemy się na premierę. Często w kasie biletowej nie ma już miejsc i co wtedy? Całe plany na wieczór zepsute. Na premiery bilety są sprzedawane nawet z miesięcznym wyprzedzeniem – warto o tym pamiętać. Często jest tak, że im wcześniej kupi się bilety, tym będzie tańszy. Dzięki stronom internetowym kin możemy dowiedzieć się o aktualnych promocjach.

2. bilety24, biletomat, ticketpro

Strony oferujące bilety w promocyjnych cenach.  Można sporo zaoszczędzić dzięki tym stroną. Najczęściej sprzedaż podzielona jest na kilka pul. Im wcześniej kupi się bilet, tym lepiej. Decydują o tym przedziały czasowe, np. Od 06.09 do 20.09 bilet kosztuję 40 zł, ale już od 20.09 do 13.10 bilet kosztuję 55 zł. Niekiedy cena uzależniona jest od ilości biletów. Zamawiając bilet trzeba zwrócić uwagę na rodzaj biletu. Może to być „eTicket, „eTicket + smsTicket” lub „Bilet papierowy”.

3. Strony promujące kina

Kina zazwyczaj mają konta w mediach społecznościowych. Nie tylko można tam wymienić opinie na temat danego filmu lub obsługi klienta w kinie, ale także sprzedać bilet. Nie zawsze plany idą po naszej myśli. Kupiliśmy bilet na premierę trzy tygodnie przed, jednak dopadła nas choroba. Bilety są już niedostępne w sprzedaży. Co najlepiej zrobić? Wstawić ogłoszenie na, np. Facebook’a kina z zapytaniem czy ktoś nie chcę odkupić biletu. Odzyskamy pieniądze, a ktoś zyska plany na wieczór.

4. Kasy biletowe

Tradycyjnie możemy stać w kolejce i kupić bilet w kasie biletowej kina. Bez obaw, czasami można trafić na promocje. Jakie promocje czekają na nas w kinie?

 • kina współpracują z bankami
  Płacąc wybraną kartą możesz otrzymać zniżkę. Warto sprawdzić czy twoja karta kredytowa obejmuje takie promocje.
 • bilety rodzinne
  Tutaj określona jest górna granica wieku dziecka, ilość opiekunów czy seans, na który można przyjść. Rodzic płaci za bilet tyle samo co dziecko.
 • współpraca kin z sieciami komórkowymi.
  Trzeba wysłać odpowiedni kod i pokazać go w kasie – w ten sposób możemy dostać drugi bilet gratis.
 • wybrane przez kino produkty spożywcze
  Czasami są to słodycze lub napoje. Wynika to ze współpracy z firmami. Jest to dobra reklama nie tylko dla producentów produktów spożywczych, ale i dla kin.
 • w wybrane dni jest taniej
  W jeden dzień w tygodniu bilety do kina są tańsze. Najczęściej jest to początek lub środek tygodnia.

 

Sposób, w który kupujemy bilet ma być dla nas – wybieramy ten, który najbardziej nam odpowiada. Macie plany wybrać się do kina, ale nie wiecie na co? Oto lista premier kinowych, które cieszą się dużą popularnością:

Jakie premiery czekają na nas w kinach? 8 najbliższych premier kinowych w 2017 roku:

 • „American Assassin” – premiera 15 września,
 • „The Square” – premiera 15 września,
 • „Kingsman: Złoty krąg” – premiera 22 września,
 • „Botoks” – premiera 29 września,
 • „Linia życia” – premiera 29 września,
 • „Twój Vincent” – premiera 6 października,
 • „Blade Runner 2049” – premiera 6 października,
 • „Wszyscy moi mężczyźni” – premiera 6 października.

 

Już wiesz na jaki film wybierzesz się do kina i jak kupić bilet do kina?

4 sposoby jak kupić bilet do kina
Oceń wpis